Login: Hasło:
 Pomoc
  • 147 326 godzin monitorowania zmian
wróć do listy [2 z 4114]

Zmiana granic gminy nie unieważni planu zagospodarowania przestrzennego

W przypadku zmiany granic gmin, plany zagospodarowania przestrzennego znajdujące się na terenie gminy, która traci część swojego terytorium, będą obowiązywały dalej - przewiduje projekt noweli ustawy o samorządzie gminnym, który komisje skierowały 12 września 2017 r. do drugiego czytania w Sejmie.

Zobacz porady dotyczące budownictwa i nieruchomości>>>

Sejmowe komisje administracji i spraw wewnętrznych oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej, na wspólnym posiedzeniu zajmowały się komisyjnym projektem noweli ustawy o samorządzie gminnym. Reguluje on sytuację odnośnie obowiązywania aktów prawa miejscowego z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego w przypadku zmiany granic gmin.

Projekt noweli przewiduje, że w przypadku zmiany granic gmin, dotychczasowe plany zagospodarowania przestrzennego, znajdujące się na terenie gminy, która traci część swojego terytorium, obowiązywałyby dalej.

Do tej pory, w przypadku utraty części terytorium, gmina traciła również dotychczasowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zdaniem posłów popierających projekt, na przyłączonym terytorium gmina może zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, ale z poszanowaniem procedur i obywateli.

Redakcja INFORLEX.PL (na podstawie PAP)

RODO. Ochrona danych osobowych. Przewodnik po zmianach

Publikacja pozwoli zapoznać się oraz jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności. Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej, tabelarycznej formule. Publikacja zawiera: tabelaryczne zestawienie, wyjaśnienia i komentarze ekspertów.

Kup już za: 99.00 zł

www.inforlex.pl  |  Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2017 INFOR PL S.A.

do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00