Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.146.2021.1.JŻ

Zastosowania stawki podatku w wysokości 0%.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 marca 2021 r. (data wpływu 22 marca 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 marca 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0%.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Spółka jest firmą z siedzibą na terytorium Wielkiej Brytanii, która ze względu na wykonywanie na terytorium Polski transakcji podlegających opodatkowaniu VAT posiada status zarejestrowanego, czynnego podatnika podatku od towarów i usług w Polsce. Spółka nie posiada na terytorium Polski miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

Na terytorium Polski Spółka wykonuje m.in. następujące rodzaje transakcji, których konsekwencje podatkowe są przedmiotem niniejszego wniosku:

Spółka zakupuje określone towary od polskiego producenta. Towary te Spółka sprzedaje i będzie sprzedawać w przyszłości swoim kontrahentom (dalej: Kontrahenci lub Kontrahent), którymi są m.in. firmy prowadzące działalność gospodarczą, posiadające siedziby działalności gospodarczej na terytorium UE, lub też na terytorium państw trzecich, w tym Wielkiej Brytanii. Kontrahenci Spółki są zarejestrowani na terytorium państw w których mają siedzibę dla potrzeb podatku od wartości dodanej (w przypadku Kontrahentów z państw UE) lub podatku odpowiadającego swym charakterem podatkowi od towarów i usług (w przypadku Kontrahentów z Państw trzecich, w tym z Wielkiej Brytanii). Obecnie Kontrahenci Spółki z siedzibą na terytorium Państw trzecich nie są zarejestrowani dla potrzeb VAT na terytorium Polski a niniejszy wniosek o wydanie interpretacji dotyczy także sytuacji, gdy również w przyszłości Kontrahenci Spółki z państw trzecich nie będą posiadali statusu podatników VAT w Polsce.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00