Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 6 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.165.2021.2.DK

Obowiązki płatnika.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

15 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 12 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 29 listopada 2021 r. (wpływ 29 listopada 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych

Wnioskodawca jest bankiem z siedzibą na terytorium Polski, prowadzącym działalność bankową w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1896 ze zm.). Wnioskodawca prowadzi także, na podstawie zezwoleń Komisji Nadzoru Finansowego, działalność maklerską, o której mowa w art. 69 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. Dz. U. 2021. poz. 328 ze zm.; dalej „UOIF” lub „ustawa o obrocie instrumentami finansowymi”). W celu prowadzenia działalności maklerskiej w ramach struktur Wnioskodawcy została wyodrębniona specjalistyczna jednostka organizacyjna - tj. Biuro Maklerskie (dalej: „BM”).

W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca (poprzez BM) umożliwia swoim klientom – osobom fizycznym – objęcie lub nabycie różnego rodzaju produktów finansowych, wśród których są tzw. certyfikaty strukturyzowane. Emitentami certyfikatów strukturyzowanych są zagraniczne instytucje finansowe (tj. mające siedzibę poza terytorium Polski), przy czym nie jest wykluczone, że w przyszłości certyfikaty strukturyzowane będą emitowane także przez polskie instytucje finansowe. W świetle polskich przepisów certyfikaty strukturyzowane powinny być kwalifikowane jako instrumenty finansowe w rozumieniu art. 2 UOIF. Przykładami takich certyfikatów są funkcjonujące na rynku certyfikaty (…) emitowane przez (…), (…) emitowane przez (…), czy (….) emitowane przez (…).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00