Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.807.2021.2.RG

prawo do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług odnośnie pytań 1,3 i 4 jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

2 listopada 2021 r. wpłynął Pani wniosek z 2 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy. Uzupełniła go Pani  - w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 19 grudnia 2021 r. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego.

Prowadzi Pani jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie techniki ortodontycznej. Nie jest Pani czynnym podatnikiem VAT a wartość sprzedaży w 2020 roku była mniejsza niż 200 000 zł.

Stosuje Pani zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 14 ustawy o VAT (świadczenie usług przez techników dentystycznych w ramach wykonywania ich zawodu, jak również dostawę protez dentystycznych lub sztucznych zębów przez dentystów oraz techników dentystycznych).

Planuje Pani podjęcie dodatkowej działalności w zakresie sprzedaży wykonanej przez siebie ręcznie biżuterii. Do wytwarzania biżuterii wykorzystywane będą kamienie szlachetne, półszlachetne oraz drobne elementy szklane, elementy z glinki polimerowej, żyłki, gumki i sznurki jubilerskie oraz opakowania papierowe. Metale szlachetne (złoto, srebro) nie będą wykorzystywane.

Sprzedaż wyrobów będzie odbywała się poprzez ogłoszenia na portalach społecznościowych, internetowych platformach sprzedażowych oraz stronie internetowej. Planuje Pani sprzedawać także wyroby ze stali chirurgicznej pokrytych śladową ilością złota.

Do wyrobu biżuterii, używać Pani będzie półfabrykatów produkowanych ze stali nieszlachetnej oraz takich które są złocone metodą PVD. Metoda ta polega na fizycznym naparowywaniu. Jest to obecnie najtrwalsza powłoka, której metoda polega na umieszczeniu materiału bazowego (biżuteria) w atmosferze obojętnej (komora próżniowa) ogrzewanej do temperatury 400 C i nanoszeniu pod ciśnieniem rozpylonych cząsteczek tlenków innych metali (w tym szlachetnych) na materiał bazowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00