Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.433.2021.1.AK

Przeniesienie autorskich praw majątkowych do wyników badań na rzecz Uprawnionego, w ramach kwoty otrzymanego od NCBR dofinansowania będzie stanowiło czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Natomiast podstawę opodatkowania po stronie Wnioskodawcy będzie stanowić wartość dofinansowania otrzymanego z NCBR, przekazana za pośrednictwem Lidera na rachunek bankowy Wnioskodawcy.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

30 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 25 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:

·         ustalenia, czy przeniesienie autorskich praw majątkowych do wyników badań na rzecz Uprawnionego, w ramach kwoty otrzymanego dofinansowania, będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu,

·         ustalenia, czy wartość otrzymanego dofinansowania będzie stanowić podstawę opodatkowania.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

(…) (dalej zwana „Wnioskodawcą”) jest publiczną uczelnią akademicką, której zasady funkcjonowania określają w szczególności ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r., poz. 478 ze zm., zwana dalej „prawo o szkolnictwie wyższym”), akty wykonawcze wydane na jej podstawie oraz statut Wnioskodawcy. Wnioskodawca jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

W dniu (…) października 2021 r. Wnioskodawca zawarł umowę konsorcjum nr (…) (dalej jako „Umowa konsorcjum”) wraz z:

1)    Instytutem (…) (dalej jako: „Lider konsorcjum”),

2)    X sp. z o.o..

3)    Stowarzyszeniem (…).

(dalej łącznie cztery podmioty jako: „Konsorcjum”).

Intencją Konsorcjum jest wspólna realizacja projektu pt. (…) (zwanego dalej „Projektem”) w ramach (...) konkursu GOSPOSTRATEG, którego celem głównym jest wzrost wykorzystania w perspektywie do 2028 r. rezultatów badań społeczno–ekonomicznych w kształtowaniu krajowych i regionalnych polityk rozwojowych. Siódmy konkurs realizowany w ramach Programu GOSPOSTRATEG ma na celu wybór wykonawców tzw. projektów zamawianych i obejmuje dwa zagadnienia badawcze zgłoszone przez Ministerstwo Klimatu i środowiska. Pierwsze zagadnienie badawcze to „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków”, drugim zagadnieniem badawczym jest: „Kompleksowy program transformacji i rewitalizacji polskiego przemysłu na potrzeby rozwoju fotowoltaiki (PV). Promowanie kooperacji wewnątrzsektorowej, stymulowanie wzrostu produktywności, innowacyjności i kompetencji kadr oraz wzmacnianie bezpieczeństwa energetycznego i łańcuchów dostaw dla rozwoju fotowoltaiki”. Konkurs jest ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (zwane dalej „NCBR”), tj. agencję wykonawczą w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, powołaną do realizacji zadań z zakresu polityki naukowej, naukowo–technicznej i innowacyjnej państwa. Jeżeli wniosek Konsorcjum zostanie wybrany, wówczas jego realizacja będzie dokonana na zasadach określonych w Umowie o dofinansowanie projektu oraz umowie konsorcjum.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00