Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.740.2021.3.JSZ

brak opodatkowania na terytorium Polski nabycia towaru od dostawcy z innego państwa członkowskiego UE oraz dostawy tego towaru na rzecz odbiorcy końcowego z Chin

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

 

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

8 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 5 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy :

·         rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z zastosowaniem stawki podatku VAT w wysokości 0% oraz eksportu towarów z zastosowaniem stawki podatku VAT w wysokości 0% w sytuacji nr 1 opisanej we wniosku,

·         opodatkowania zakupu towaru według stawki podatku VAT w wysokości 0% oraz uznania sprzedaży towaru za eksport z innego Państwa Członkowskiego z zastosowaniem stawki podatku VAT w wysokości 0% w sytuacjach nr 2 i 3 opisanych we wniosku.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 21 grudnia 2021 r. (wpływ 31 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:

 

Opis zdarzenia przyszłego

… Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w … rozpoczęła działalność w 2021 roku i na dzień dzisiejszy nie posiada oddziałów w innych państwach. Spółka jest czynnym podatnikiem VAT i ma nadany numer VAT UE. Spółka zamierza w najbliższym czasie dokonywać m.in. transakcji handlowych polegających na zakupie towarów na terenie Unii Europejskiej, a następnie sprzedaży tych towarów poza jej obszarem.

Sposób dokonywania dostawy zakupionych towarów w kraju należącym do Unii Europejskiej do odbiorcy końcowego (Chiny) może następować na trzy sposoby:

1)    zakupiony towar na terenie innego państwa Unii Europejskiej od dostawcy zarejestrowanego dla potrzeb podatku od wartości dodanej i posiadający numer VAT UE, będzie transportowany drogą lądową do Polski i składowany na magazynie. Następnie towar zostanie załadowany do kontenerów, które drogą lądową zostaną przewiezione do portu polskiego. Tam towar będzie załadowany na statek, odprawiony w Urzędzie Celnym i drogą morską przewieziony do odbiorcy końcowego (Chiny). Transakcja odbywać się będzie na zasadach Incoterms 2020 CIF – organizatorem transportu na wszystkich etapach będzie … Sp. z o.o.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00