Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 3 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.992.2021.2.AK

skutki podatkowe przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

3 listopada 2021 r. wpłynął Pani wniosek z 3 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy skutków podatkowych przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem złożonym 17 stycznia 2022 r. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawczyni jest wspólnikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Spółka”). Działalność Spółki obejmuje m.in. wynajem nieruchomości. Wnioskodawczyni posiada miejsce zamieszkania w Polsce i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.

W przyszłości, po 1 stycznia 2022 r., planowane jest przekształcenie Spółki w spółkę komandytową. Możliwe, że procedura przekształcenia Spółki w spółkę komandytową zostanie poprzedzona przystąpieniem do Spółki nowego wspólnika. Wspólnikiem tym może być zarówno osoba fizyczna, jak i spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Na skutek przekształcenia majątek Spółki stanie się majątkiem spółki komandytowej. W ramach przekształcenia nie dojdzie do żadnych wypłat ze Spółki na rzecz jej wspólników. Rok obrotowy i podatkowy Spółki pokrywa się z rokiem kalendarzowym.

Na dzień przekształcenia Spółka będzie wykazywać na kapitale zapasowym kwotę pochodzącą z zysków wypracowanych przez Spółkę w latach poprzedzających dzień przekształcenia (dalej: „Zysk”). Kwota Zysku znajdująca się na kapitale zapasowym nie została podzielona między wspólników Spółki i w konsekwencji nie została im wypłacona tytułem dywidendy. Zgodnie z podjętymi uchwałami zgromadzenia wspólników Spółki kwota Zysku została pozostawiona w Spółce i przekazana na kapitał zapasowy. W momencie przekształcenia Spółka może posiadać jeszcze zyski z 2021 r. nieprzekazane na kapitał zapasowy oraz zyski bieżące z roku obrotowego 2022 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00