Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.599.2022.2.DP

Brak obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłaty przez Wnioskodawcę wynagrodzenia na rzecz podmiotu holenderskiego za usługi przetwarzania danych w sytuacji dysponowania przez Wnioskodawcę certyfikatem rezydencji podatkowej kontrahenta

Interpretacja indywidualna

– stanowisko w części nieprawidłowe i w części prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części nieprawidłowe i w części prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 11 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego w sytuacji wypłaty wynagrodzenia przez Wnioskodawcę na rzecz podmiotu holenderskiego. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 25 października 2022 r. (data wpływu do Organu 2 listopada 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest polską spółką komandytową, z siedzibą w Polsce.

Kontrahentem Wnioskodawcy jest osoba prawna mająca siedzibę w Holandii, niemająca siedziby, zarządu ani zakładu w Polsce (kontrahent holenderski). Jest rezydentem podatkowym Holandii.

Wnioskodawca dysponuje certyfikatem rezydencji podatkowej kontrahenta zagranicznego, potwierdzającego, że ma on rezydencję podatkową w Holandii.

Wnioskodawca zawarł z kontrahentem holenderskim umowę, na mocy której kontrahent holenderski świadczy na jego rzecz następującą usługę.

Mianowicie, Wnioskodawca wysyła na adres internetowy należący do kontrahenta holenderskiego zapytanie, podając dane pozwalające zidentyfikować pojazd samochodowy i w odpowiedzi otrzymuje kody części zamiennych pasujących do tego pojazdu, zawierające dane techniczne, rysunki, schematy, informacje dotyczące serwisowania, napraw oraz bieżącej obsługi. Kontrahent holenderski udostępnia informacje o przewidywanych czasach napraw, usług związanych z zadanym pojazdem. Zgodnie z umową, Wnioskodawca nie nabywa żadnych praw autorskich ani licencji od kontrahenta holenderskiego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00