Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 22 lutego 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.242.2022.3.IM

WIS Usługa – przygotowywanie potraw i napojów w restauracji (usługa kucharska).

Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2022 r., poz. 2651, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową, i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r., poz. 931, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia – brak daty sporządzenia (data wpływu 30 listopada 2022 r.) uzupełnionego pismem z dnia 19 stycznia 2023 r. (data wpływu 23 stycznia 2023 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: usługa – przygotowywanie potraw i napojów w restauracji (usługa kucharska)

Opis usługi: Wnioskodawczyni – na podstawie podpisanego kontraktu – świadczy usługę kucharską na rzecz Usługobiorcy w restauracji, prowadzonej przez niego. Obejmuje ona następujące czynności: sporządzanie potraw kuchni (…) zgodnie z recepturą; dbałość o walory smakowe serwowanych dań, przy wykorzystaniu (…) przypraw i ziół; obliczanie wartości odżywczej i energetycznej potraw; pobieranie surowców i półproduktów do produkcji kulinarnych; zabezpieczanie przed zepsuciem surowców, półproduktów i wyrobów gotowych; ocena surowców, półproduktów i wyrobów gotowych i właściwe gospodarowanie nimi; obróbka wstępna surowców (ręczna, mechaniczna, termiczna); gastronomiczny rozbiór mięsa różnych zwierząt; wykonywanie różnymi technikami i metodami – zgodnie z normami surowcowymi – różnych asortymentów potraw z warzyw; owoców i grzybów, mleka i przetworów, jaj, mięsa zwierząt rzeźnych i przetworów mięsnych, dziczyzny, drobiu, ryb oraz potraw z podrobów, potraw półmięsnych i jarskich, wyrobów garmażeryjnych; posługiwanie się narzędziami, maszynami i urządzeniami przy przygotowywaniu potraw i napojów oraz bieżąca konserwacja tych urządzeń; wykańczanie, porcjowanie, dekorowanie i estetyczne wydawanie wyrobów kulinarnych; sporządzanie potraw kuchni (…) oraz podstawowych potraw dla różnych diet; przygotowywanie potraw, napojów i deserów na przyjęcia okolicznościowe; utrzymywanie na bieżąco czystości na stanowisku pracy (mycie, wyparzanie, suszenie i polerowanie naczyń oraz sprzętu kuchennego), a także porządkowanie pomieszczeń produkcyjnych po zakończeniu pracy; przestrzeganie przepisów- bhp i ppoż. obowiązujących w zakładach żywienia zbiorowego; stosowanie zasad działań marketingowych w działalności gastronomicznej. Wnioskodawczyni – zgodnie z kontraktem – samodzielnie kształtuje czas wykonywania swoich obowiązków. Co do zasady, w zakresie świadczonych usług Wnioskodawczyni posługuje się narzędziami, maszynami i urządzeniami przy przygotowywaniu potraw i napojów, które zapewnia Usługobiorca. Usługodawca zobowiązany jest spełniać wszelkie wymogi prawne konieczne do możliwości świadczenia usług na terenie kuchni restauracji należącej do niego. W kontrakcie określono wysokość i terminy zapłaty wynagrodzenia za świadczone usługi. Poza wynagrodzeniem wskazanym w kontrakcie, Wnioskodawczyni z tytułu i w związku z jego wykonywaniem nie przysługują żadne inne świadczenia pieniężne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00