Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 6 września 2017 r., sygn. II FSK 2353/15

Interpretacje podatkowe

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Jacek Brolik, Sędzia NSA Bogusław Dauter, Sędzia NSA Jerzy Rypina (sprawozdawca), Protokolant Iwona Wtulich, po rozpoznaniu w dniu 06 września 2017 r. na rozprawie w Izbie Finansowej ze skargi kasacyjnej Prezydenta Miasta Gliwice od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 15 kwietnia 2015 r. sygn. akt I SA/Gl 1312/14 w sprawie ze skargi Z. "I." S.A. z siedzibą w G. na interpretację Prezydenta Miasta Gliwice z dnia 11 sierpnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od nieruchomości oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 15 kwietnia 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach (sygn. akt I SA/Gl 1312/14) w sprawie ze skargi Z. S.A. w G. uchylił interpretację Prezydenta Miasta G. z dnia 11 sierpnia 2014 r. w przedmiecie podatku od nieruchomości.

Sąd pierwszej instancji w uzasadnieniu wyroku podał, że spółka we wniosku o udzielenie interpretacji wskazała, że jest ona użytkownikiem wieczystym kilku nieruchomości gruntowych zabudowanych, położonych na obszarze miasta. Na nieruchomościach tych, które składają się z kilku działek ewidencyjnych ujętych w jednej księdze wieczystej, posadowionych jest kilka budynków. Spółka rozważa ustanowienie odrębnej własności dwóch (lub więcej) lokali w niektórych budynkach posadowionych na tych nieruchomościach. Rozważa również przeniesienie ułamkowej części prawa własności jednego (lub więcej) z tych lokali na rzecz podmiotu trzeciego (Nabywca). W wyniku tych działań, wnioskodawca oraz nabywca stanie się z mocy prawa właścicielem (współwłaścicielem) dwóch (lub więcej) odrębnych lokali i jednocześnie współwłaścicielem w odpowiednich częściach ułamkowych powierzchni wspólnych budynków znajdujących się na tych nieruchomościach oraz współużytkownikiem wieczystym powierzchni gruntów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00