Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 31 lipca 2020 r., sygn. I FSK 1770/17

Podatek od towarów i usług

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący - Sędzia NSA Izabela Najda-Ossowska (sprawozdawca), Sędzia NSA Maria Dożynkiewicz, Sędzia WSA del. Ewa Rojek, Protokolant Katarzyna Łysiak, po rozpoznaniu w dniu 31 lipca 2020 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Szefa Krajowej Administracji Skarbowej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 20 czerwca 2017 r. sygn. akt I SA/Kr 474/17 w sprawie ze skargi K. sp. z o.o. z siedzibą w K. na interpretację indywidualną Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 stycznia 2017 r. nr 2461-IBPP1.4512.873.2016.2.MG w przedmiocie podatku od towarów i usług 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od Szefa Krajowej Administracji Skarbowej na rzecz K. sp. z o.o. z siedzibą w K. kwotę 360 (słownie: trzysta sześćdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

1. Wyrokiem z 20 czerwca 2017 r., sygn. akt I SA/Kr 474/17 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, na podstawie art. 146 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia

2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2019 r. poz. 2325, ze zm., dalej: P.p.s.a.), uwzględnił skargę K. sp. z o.o. z siedzibą w K. na (dalej: skarżąca lub Spółka) na interpretację indywidualną Ministra Rozwoju i Finansów (dalej: Organ lub Organ interpretacyjny) z 20 stycznia 2017 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług.

2. Przedstawiając stan sprawy Sąd pierwszej instancji wskazał, że we wniosku o interpretację Spółka podała, że jej misją jest wspieranie rozwoju nowoczesnej gospodarki [...]. W związku z tym rozpoczęła realizację projektu "[...]" (dalej: Projekt), którego celem jest stworzenie sieci regionów innowacji działających w obszarze technologii, inteligentnej inżynierii i szybkiego prototypowania, przez tzw. Osie Wiedzy Europy Środowej. Działania te powinny pozytywnie wpłynąć na transfer technologii pomiędzy kluczowymi podmiotami systemów innowacyjności m.in. dzięki współpracy transnarodowej, prowadzącej do zwiększenia potencjału innowacyjnego regionów Europy Środkowej, zredukowania występujących różnic oraz wzmocnienia powiązań pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w systemach innowacji a poszczególnymi regionami. Podejmowane działania obejmą trzy etapy:

- budowanie międzynarodowego centrum wiedzy dla stworzenia kompendium wiedzy w obszarze technologii inteligentnej inżynierii i szybkiego prototypowania przez: a) identyfikację dobrych praktyk w regionach; b) identyfikację sieci technologicznych oraz powiązań miedzy nimi w celu zbudowania osi wiedzy; c) rozwój osi wiedzy; d) analizę i diagnozę w ww. obszarach technologicznych na poziomie regionu; e) zbudowanie technologicznych map drogowych dla Europy Środowej;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00