Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 28.03.2006, sygn. PDF-415/1/KG/06, Urząd Skarbowy w Oleśnie, sygn. PDF-415/1/KG/06

Czy odpisy amortyzacyjne naliczone od budynku wykorzystywanego w działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonków w formie spółki cywilnej stanowią koszt uzyskania przychodów, w przypadku gdy budynek ten zostanie wniesiony do spółki w postaci wkładu, bez sporządzenia aktu notarialnego ?

Pytanie podatnika

Postanowienie

Działając na podstawie art.14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr.8, poz.60 ze zmianami) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oleśnie

stwierdza

że stanowisko zawarte we wniosku z dnia 02.01.2006 r., (data wpływu do Urzędu 05.01.2006r) o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, i możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych naliczonych od budynku wykorzystywanego w działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonków w formie spółki cywilnej, w przypadku gdy budynek ten nie zostanie wniesiony do spółki w postaci wkładu bez sporządzenia aktu notarialnego jest nieprawidłowe.

Uzasadnienie

W dniu 05.01.2006 r. do Naczelnika tutejszego Urzędu wpłynęło pismo małżonków ...... i ........... z zapytaniem, czy aby odpisy amortyzacyjne były kosztem uzyskania przychodów w spółce cywilnej (małżeńskiej), nieruchomość stanowiąca współwłasność obojga małżonków musi być wniesiona jako aport do spółki w formie aktu notarialnego.

Jak wynika z treści art.14a §1 i § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. Z 2005 r. Nr 8, poz.60) stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego na pisemne zapytanie podatnika, płatnika lub inkasenta ma obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. Składając wniosek, podatnik, płatnik lub inkasent jest obowiązany do wyczerpującego przedstawienia stanu faktycznego oraz własnego stanowiska w sprawie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00