Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.02.2009, sygn. IBPP3/443-870/08/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-870/08/PK

sposobu rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz usług transportu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 4 grudnia 2008r. (data wpływu 9 grudnia 2008r.), uzupełnionym pismem z dnia 22 stycznia 2009r. (data pływu 27 stycznia 2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie sposobu rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 grudnia 2008r., uzupełnionym pismem z dnia 22 stycznia 2009r., został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie sposobu rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest zarejestrowany jako aktywny podatnik VAT, zidentyfikowany jako podatnik na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych. Wnioskodawca importuje z krajów nienależących do Unii Europejskiej na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej towary handlowe w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług. Towary będące przedmiotem wniosku służą czynnościom wykonywanym przez Wnioskodawcę na terytorium kraju. Odprawa celna ostateczna związana z przywozem na terytorium Unii Europejskiej dokonywana jest w porcie w Hamburgu (Niemcy). Odprawy tej dokonuje w imieniu Wnioskodawcy przedstawiciel podatkowy posługujący się niemieckim numerem identyfikacji podatkowej. Wnioskodawca nie jest zarejestrowany w żadnym innym kraju Unii jako podatnik VAT. Przedstawiciel podatkowy w Niemczech wykazuje w informacji podsumowującej dostawę towarów, posługuje się własnym numerem NIP nadanym mu do tego celu, na którą składa się wartość towaru wynikająca z faktury handlowej kontrahenta z kraju trzeciego oraz wartość cła. W załączniku do tej informacji podaje numery, pod jakimi w poszczególnych krajach zarejestrowani są reprezentowani przez niego podatnicy, to jest między innymi numer NIP Wnioskodawcy poprzedzony kodem PL.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00