Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.02.2009, sygn. ILPB3/423-748/08-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-748/08-2/MM

Czy koszt nabycia rusztowania należy zaliczyć w bieżące koszty uzyskania przychodów, czy podlega on odpisom amortyzacyjnym z tytułu zużycia środków trwałych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 28 października 2008 r. (data wpływu 10 listopada 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 listopada 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka zajmuje się wynajmem maszyn i urządzeń budowlanych. W tym celu Spółka zakupiła ok. 1500 drobnych elementów (o wartości jednostkowej od 16 do 106 EUR) służących do montażu rusztowań budowlanych. Łączna zapłacona kwota za elementy rusztowań wyniosła ok. 77.000 EUR. Zakupione elementy można pogrupować w ponad 30 zestawów o różnej wielkości (oraz w konsekwencji o różnej wartości). Każdy zestaw składa się z ok. 30 lub więcej drobnych elementów łatwych do zgubienia, w wyniku czego zestawy szybko ulegają zdekompletowaniu. Zestaw nie ma charakteru kompletnego środka trwałego, gdyż składa się z dużej ilości elementów, które będą wykorzystywane do innych zestawów rusztowań. W momencie zakupu elementów rusztowań nie można stwierdzić, w jakiej konfiguracji zestawy będą montowane i wynajmowane. W konsekwencji rodzaj i wielkość zestawu można określić jedynie w momencie uzyskania zamówienia od klienta. Spółka ma zamiar świadczyć usługi wynajmu tych rusztowań na krótki okres w różnej konfiguracji zestawów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00