Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.01.2011, sygn. ITPB2/415-969/10/ENB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-969/10/ENB

Czy wykupienie pakietu medycznego przez pracodawcę stanowi przychód, jaki jest moment uzyskania przychodu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 15 października 2010 r. (data wpływu 20 października 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wartości świadczeń zdrowotnych ponoszonych przez pracodawcę na rzecz pracowników - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 października 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wartości świadczeń zdrowotnych ponoszonych przez pracodawcę na rzecz pracowników.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka zawarła z centrum medycznym umowę o świadczenie profilaktycznej opieki medycznej, w ramach której Spółka finansuje wybranym pracownikom i członkom ich rodzin określone świadczenia medyczne.

Świadczenia medyczne oferowane w ramach pakietów podstawowego lub rozszerzonego obejmują zarówno świadczenia obowiązkowe, które Spółka zobowiązana jest zapewniać pracownikom na podstawie przepisów Kodeksu pracy i innych ustaw (tzw. medycyna pracy), jak i świadczenia nieobowiązkowe wykraczające poza ten zakres (tj. poza medycynę pracy).

Osobami uprawnionymi do korzystania ze świadczeń są osoby wskazane imiennie przez Wnioskodawcę - ich wykaz stanowi załącznik do Umowy i jest przedmiotem okresowej aktualizacji przez Spółkę. Objęcie pracownika opieką medyczną jest dobrowolne. Pracownik może w dowolnej chwili zgłosić się lub zrezygnować z objęcia go opieką medyczną. Ponadto centrum medyczne nie sporządza szczegółowego wykazu świadczeń, z których rzeczywiście skorzystały osoby objęte opieką medyczną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00