Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.03.2011, sygn. IPPP1-443-480/08-10/11/S/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-480/08-10/11/S/AK

Informacje, które powinno zawierać zgłoszenie aktualizacyjne NIP-2

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10 marca 2008r. (data wpływu 13 marca 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej ewidencji i identyfikacji podatników w zakresie informacji, które powinno zawierać zgłoszenie aktualizacyjne NIP-2 - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 marca 2008r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej ewidencji i identyfikacji podatników w zakresie informacji, które powinno zawierać zgłoszenie aktualizacyjne NIP-2.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca został utworzony na mocy ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji . Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na:

  • zarządzaniu nieruchomościami Grupy A.,
  • zagospodarowaniu zbędnego majątku (w tym sprzedaży nieruchomości),
  • wyposażaniu w majątek spółek z Grupy A.,
  • wynajmowaniu i wydzierżawianiu nieruchomości,
  • sprzedaży lokali mieszkalnych dotychczasowym najemcom, oraz
  • sprzedaży lokali komercyjnych w budynkach mieszkalnych.

W ww. działalności Wnioskodawca wykorzystuje nieruchomości, których jest właścicielem, użytkownikiem wieczystym lub władającym.

Wnioskodawca z mocy prawa został powołany do zarządzania majątkiem dawnego przedsiębiorstwa państwowego B., dlatego też stał się posiadaczem składników jego majątku. Majątek ten został powierzony Wnioskodawcy głównie w celu uporządkowania jego sytuacji prawnej, a także rozdysponowania pomiędzy nowoutworzone Spółki - córki z Grupy A. oraz mieszkańców lokali mieszkalnych - osoby fizyczne. Zatem Wnioskodawca posiada i zarządza częścią składników majątku wykonując swoją działalność gospodarczą: część powierzając w zarząd osobom trzecim, a częścią zarządza w sposób przejściowy tzn. czynności gospodarowania mieniem przez Wnioskodawcę polegać mają głównie na jego wyzbywaniu się (za wyjątkiem zawierania umów prawa cywilnego).

Wnioskodawca zarządza majątkiem m.in. w oparciu o Strategię...A. S.A. z 2006r., zgodnie z którą na podstawie przepisów ustawy o A., nieruchomości Wnioskodawcy zostały podzielone na:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00