Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.07.2011, sygn. IBPBI/2/423-489/11/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-489/11/MS

1. Czy Wnioskodawca może zaliczyć jednorazowo Opłatę Wstępną do kosztów uzyskania przychodów?
2. Czy Spółka może w przypadku uznania, iż Opłata Wstępna jest kosztem uzyskania przychodu o charakterze jednorazowym, dokonać jej zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów 2010r.?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 26 kwietnia 2011r. (data wpływu do tut. Biura 29 kwietnia 2011r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 kwietnia 2011r. wpłynął do tut. Biura wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka zawarła w 2010r. umowy leasingowe na okres 72 miesięcy, których przedmiotem były 3 specjalistyczne samochody. Z treści umów wynika, że dla celów podatkowych stanowią one leasing operacyjny, natomiast dla celów rachunkowych leasing finansowy. Na mocy postanowień umów leasingowych Wnioskodawca jest zobligowany do uiszczenia opłaty wstępnej. Zgodnie z § 5 ust. 2.1.1. Ogólnych Warunków Umowy Leasingu, zwanych dalej OWUL, jest ono warunkiem koniecznym do zawarcia przez Finansującego umowy sprzedaży (dostawy) ze sprzedawcą (dostawcą) przedmiotu leasingu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00