Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.11.2011, sygn. IBPP4/443-1384/11/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-1384/11/KG

Czy Wnioskodawca rozpoczął ewidencjonowanie sprzedaży opodatkowanej i kwot podatku należnego w obowiązujących terminach?
Czy Wnioskodawca miał prawo do skorzystania z tzw. ulgi na zakup urządzeń fiskalnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 8 września 2011r. (data złożenia 12 września 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej w obowiązujących terminach oraz prawa do skorzystania z tzw. ulgi na zakup urządzeń fiskalnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 września 2011r. złożono ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej w obowiązujących terminach oraz prawa do skorzystania z tzw. ulgi na zakup urządzeń fiskalnych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Jednym z profili działalności Spółki jest sprzedaż kruszyw budowlanych. Sprzedaż jest prowadzona zarówno na rzecz podmiotów gospodarczych oraz w mniejszym stopniu na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

W grudniu 2010r. Spółka przekroczyła obrót powyżej wyznaczonego limitu w wysokości 40.000 zł z działalności, o której mowa w art. 111 ust. 1 ustawy. Po dniu przekroczenia limitu (utracie zwolnienia podmiotowego) ze względu na brak zainteresowania ze strony klientów indywidualnych Spółka nie dokonywała sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00