Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.10.2011, sygn. IPPP3/443-1015/11-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1015/11-2/KC

w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT zapłaconego z tytułu importu towaru

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 18.07.2011 r. (data wpływu 20.07.2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT zapłaconego z tytułu importu towaru - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20.07.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT zapłaconego z tytułu importu towaru.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest podmiotem należącym do międzynarodowej grupy kapitałowej (dalej: Grupa), prowadzącej działalność w branży farmaceutycznej. Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej współpracuje z różnymi spółkami mającymi siedzibę poza Unią Europejską np. w Chorwacji, Kanadzie lub Izraelu należącymi do tej samej grupy kapitałowej (dalej: Kontrahent). Kontrahent jest producentem produktów leczniczych, które są przeznaczone m.in. na rynki wybranych państw Unii Europejskiej (dalej: UE) innych niż Polska.

W odniesieniu do tych produktów Wnioskodawca został (lub zostanie) zarejestrowany jako wytwórca w zakresie testowania produktów i/lub zwalniania ich do obrotu na docelowe rynki w UE. Produkty lecznicze przed dopuszczeniem do obrotu w którymkolwiek z państw UE muszą zostać poddane testowaniu, czyli analizie jakościowej i ilościowej oraz zwolnione do obrotu poprzez tzw. zwolnienie serii. Zwolnienie serii polega na poświadczeniu przez osobę wykwalifikowaną że dana seria produktu leczniczego została wytworzona i skontrolowana zgodnie z przepisami prawa oraz wymaganiami pozwolenia na dopuszczenie do obrotu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00