Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.05.2012, sygn. ITPB3/423-114b/12/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-114b/12/AW

Czy wydatki związane z utrzymaniem opisanego obiektu socjalnego w części niepokrytej ze środków ZFŚS można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60, ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 1 marca 2012 r. (data wpływu 12 marca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków na utrzymanie bazy sportowo-rekreacyjnej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 marca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków na utrzymanie bazy sportowo-rekreacyjnej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka do dnia 31 grudnia 2011 r. posiadała status zakładu pracy chronionej. W ubiegłych latach w ramach działalności sportowo-rekreacyjnej spółka zakupiła dwa konie ze środków ZFRON (Zakładowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych), po czym wprowadziła je do ewidencji środków trwałych i utworzyła bazę sportowo-rekreacyjną gdzie pracownicy z orzeczoną niepełnosprawnością mogli korzystać z jazdy konnej.

Usługi oraz dobra związane z utrzymaniem koni, takie jak:

  1. najem stajni wraz z możliwością korzystania z infrastruktury stadniny,
  2. opieka nad końmi profesjonalnego instruktora,
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00