Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.10.2012, sygn. ILPP2/443-744/12-2/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-744/12-2/MN

Czy firma może ewidencjonować sprzedaż wysyłkową dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej za pomocą sporządzonego rejestru sprzedaży jeżeli wpłata jest na konto bankowe? Firma już rozpoczęła ewidencjonowanie za pomocą kasy fiskalnej wpłat dokonanych na konto od osób nieprowadzących działalności gospodarczej, czy może to przerwać i sporządzać rejestr sprzedaży?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku sygnowanym datą 26 czerwca 2012 r. (data wpływu 17 lipca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ewidencjonowania obrotu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 lipca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ewidencjonowania obrotu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest podatnikiem podatku od towarów i usług, zajmuje się sprzedażą wysyłkową i bezpośrednią. Towar wysyłany jest poprzez pocztę, jak również przesyłkami kurierskimi. Zapłata za sprzedaż wysyłkową następuje za pośrednictwem banku, poczty lub przewoźnika kurierskiego. Sprzedaż bezpośrednia za gotówkę jest w punkcie odbiorczym. Firma wystawia faktury VAT dla odbiorców prowadzących działalność gospodarczą. Na kasie fiskalnej odnotowywane są wszystkie sprzedawane towary za gotówkę, jak również wszystkie wpływy na konto bankowe osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Obowiązek posiadania kasy fiskalnej powstał od dnia 1 września 2006 r. Firma nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej paliw płynnych, gazowych ani żadnych innych towarów wymienionych w załączniku do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. Nr 138, poz. 930). Dowody dokumentujące transakcje dokonane za pośrednictwem poczty, banku lub kuriera są ewidencjonowane. Są to:

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00