Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.08.2014, sygn. IPTPB1/415-285/14-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB1/415-285/14-2/AP

możliwości zaliczenia wydatków na zakup stroju służbowego do kosztów uzyskania przychodów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 maja 2014 r. (data wpływu 26 maja 2014 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia wydatków na zakup stroju służbowego do kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 maja 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w oparciu o przeważający przedmiot działalności (PKD 70.22.Z). Wnioskodawca planuje podpisać z kancelarią prawniczą (Kancelaria) umowę na świadczenie usług marketingowych oraz konsultingowych, na podstawie której będzie wykonywał określone w umowie czynności, polegające na pracy biurowej, spotkaniach z kontrahentami Kancelarii lub przyszłymi kontrahentami, proponowaniu potencjalnym kontrahentom usług Kancelarii. Wnioskodawca będzie świadczył czynności na rzecz Kancelarii i wystawiał z tego tytułu fakturę. Kancelaria prawnicza wymaga od Wnioskodawcy noszenia stroju służbowego, który z jednej strony będzie elegancki i schludny, a z drugiej strony jednoznacznie będzie kojarzył się klientom Kancelarii z działalnością gospodarczą prowadzoną przez Wnioskodawcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00