Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.05.2014, sygn. IBPP4/443-54/14/BP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-54/14/BP

Czy w świetle przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, usługi które Wnioskodawca wykonuje na podstawie zawartej umowy agencyjnej oraz dokumenty jakie posiada uprawniają do zastosowania stawki VAT 0%? (art. 83 ust. 1 pkt 21 lit. b))

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 5 lutego 2014 r. (data wpływu 7 lutego 2014 r.), udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług jest:

  • nieprawidłowe w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% do czynności prowadzenia rozpoznania w zakresie potrzeb kontrahenta krajowego, pozyskiwania dla niego materiałów przetargowych oraz prowadzenia promocji firmy kontrahenta krajowego na terytorium Rosji i Ukrainy;
  • prawidłowe w pozostałym zakresie.

UZASADNIENIE

W dniu 7 lutego 2014 r. został złożony do Organu ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla usług pośrednictwa związanego z eksportem towarów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na pośrednictwie w sprzedaży eksportowej na terytorium Rosji oraz Ukrainy. Zawarł umowę agencyjną z kontrahentem polskim, przedmiotem której jest pozyskanie dla kontrahenta krajowego odbiorców jego towaru na terytorium Rosji i Ukrainy. Po sfinalizowaniu transakcji tj. kiedy firma eksportująca (kontrahent krajowy) wysyła towar bezpośrednio do odbiorcy za granicą ww. otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenie (prowizję).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00