Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.11.2014, sygn. IPPP3/443-781/14-4/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-781/14-4/JK

Dokumentowanie udzielonego rabatu posprzedażowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 30 lipca 2014 r., przesłanym zgodnie z właściwością przez Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy (data wpływu do tut. Biura za pomocą platformy ePUAP 11 sierpnia 2014 r.), uzupełnionym pismem z dnia 3 listopada 2014 r. (data wpływu do tut. Biura za pomocą platformy ePUAP 3 listopada 2014 r.), będącym odpowiedzią na wezwanie tut. Organu z dnia 30 października 2014 r. (skutecznie doręczone 3 listopada 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania udzielonego rabatu posprzedażowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 sierpnia 2014 r. do tut. Biura za pomocą platformy ePUAP wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania udzielonego rabatu posprzedażowego. Wniosek został przesłany zgodnie z właściwością przez Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy. W dniu 3 listopada 2014 r. za pomocą platformy ePUAP wpłynęło pismo z dnia 3 listopada 2014 r., będące odpowiedzią na wezwanie tut. Organu podatkowego z dnia 30 października 2014. (skutecznie doręczone 3 listopada 2014 r.)

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

K. GmbH (dalej: Spółka) jest producentem elementów zawieszenia pojazdów. Spółka jest zarejestrowana na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jako podatnik podatku od towarów i usług, ale nie ma na terytorium kraju miejsca prowadzenia działalności. Na terytorium kraju rozlicza transakcje wewnątrzwspólnotowe oraz dostawy dla polskich odbiorców towarów znajdujących się w momencie dostawy na terytorium kraju. Wszystkie faktury wystawiane są przez Centralę w Niemczech z systemu informatycznego sprzężonego z modułem sprzedażowo-magazynowym i księgowym.

W ramach prowadzonej działalności, Spółka podpisuje z kontrahentami dokument o nazwie trading terms w którym określane są warunki na podstawie których udzielany jest rabat posprzedażowy. Dokument składa się z dwóch części - w pierwszej znajduje się podsumowanie dotyczące poprzedniego roku, w drugiej znajdują się planowane cele zakupowe dla odbiorcy oraz związane z ich realizacją procentowe poziomy wynagrodzenia posprzedażnego. Należy podkreślić, że żadne dodatkowe zachowanie kontrahenta nie jest konieczne dla uzyskania wskazanego rabatu. W szczególności nie zobowiązuje się on do wykonywania na rzecz Spółki jakichkolwiek świadczeń. Spółka wystawia na rzecz kontrahentów faktury za sprzedane towary w walucie euro, przeliczając wartość podatku od towarów i usług (dalej: VAT) według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00