Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.01.2015, sygn. ITPP3/443-632/14/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-632/14/JK

W opisanym stanie faktycznym nie ciąży na nim obowiązek rejestracji u właściwego naczelnika urzędu celnego oraz nie ma obowiązku składania deklaracji podatkowych w zakresie podatku akcyzowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 października 2014 r. (data wpływu 31 października 2014 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązków związanych ze sprzedażą oleju silnikowego przepracowanego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 października 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązków związanych ze sprzedażą oleju silnikowego przepracowanego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest podatnikiem VAT czynnym, zobowiązanym do składania deklaracji podatkowych miesięcznych. Głównym przedmiotem działalności gospodarczej jest wykonywanie posadzek w obiektach wielkoprzemysłowych. Przy prowadzeniu działalności gospodarczej wykorzystuje pojazdy samochodowe, maszyny i urządzenia, w tym ciągniki ciężarowe. Dokonuje napraw pojazdów samochodowych i maszyn we własnym zakresie w posiadanym warsztacie. Zainteresowany zebrany przepracowany olej silnikowy odsprzedaje okresowo, co kilka miesięcy, firmom zajmującym się jego utylizacją. Przy sprzedaży, w fakturach dokumentujących sprzedaż, olej silnikowy przepracowany jest klasyfikowany do kodu CN 2710 99 00. Wnioskodawca z uwagi na fakt, że odsprzedaje olej przepracowany, w 2007 r. stwierdził, że jest zobowiązany z tego tytułu do zarejestrowania się jako podatnik podatku akcyzowego, co też uczynił w dniu 16 października 2007 r. oraz nieprzerwanie do chwili obecnej co miesiąc do Urzędu Celnego składa deklaracje dla podatku akcyzowego. Deklaracje są składane za dany miesiąc kalendarzowy bez względu, czy w danym miesiącu nastąpiła sprzedaż oleju silnikowego przepracowanego.

Wnioskodawca wskazuje przy tym, że Minister Finansów wydał interpretację indywidualną ..., w której wskazał, że Wnioskodawca odsprzedając przepracowany olej silnikowy jest zobowiązany do składania deklaracji w zakresie podatku akcyzowego oraz wykazywania w deklaracji ilości oraz wartości sprzedanego oleju silnikowego przepracowanego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00