Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.07.2015, sygn. ILPB4/4510-1-167/15-2/ŁM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/4510-1-167/15-2/ŁM

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 22 kwietnia 2015 r. (data wpływu 29 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej:

  • jest nieprawidłowe w części dotyczącej wydatku na studium wykonalności,
  • jest prawidłowe w pozostałej części.

UZASADNIENIE

W dniu 29 kwietnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca realizuje projekt unijny pn. − etap I, oznaczany jako Projekt nr 1, współfinansowany środkami z Funduszu Spójności.

Zgodnie z otrzymanymi wcześniej indywidualnymi interpretacjami przepisów prawa podatkowego () wszystkie ponoszone przez Spółkę wydatki dotyczące m.in. opracowania studium wykonalności, przygotowania i przeprowadzania postępowań przetargowych oraz organizacji projektu i kosztów działu przygotowującego realizację projektu (JRP), które powstały przed podpisaniem umowy o dofinansowanie Spółka winna była zaliczać w koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia, a wydatki poniesione i związane bezpośrednio z budową środków trwałych zwiększają ich wartość początkową. Natomiast wszelkie nakłady ponoszone i powstałe w związku z realizowanym projektem po podpisaniu umowy o dofinansowania, tj. wynagrodzenia pracowników działu realizującego projekt (JRP) oraz wszystkie powstałe w wyniku realizacji projektu zwiększają wartość środków trwałych powstających w wyniku realizowanego projektu.

W 2014 roku Spółka złożyła wniosek o dofinansowanie dla nowego Projektu nr 2 na opracowanie dokumentacji dla kolejnego Projektu nr 3, który będzie realizowany w latach 2016-2020, wniosek o dofinansowanie przygotowywała firma zewnętrzna, a powstałe w związku z tym koszty zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, następnie we wrześniu 2014 roku Wnioskodawca podpisał umowę o dofinansowanie na realizację Projektu nr 2 pn. .

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00