Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.01.2015, sygn. IPPP3/443-1074/14-2/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1074/14-2/IG

1. Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z Faktur Zaliczkowych, o których mowa w opisie stanu faktycznego/zdarzeń przyszłych?
2. W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, w jakim momencie powstaje prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z takich Faktur Zaliczkowych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 16 października 2014 r. (data wpływu 27 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zaliczkowych i momentu powstania prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zaliczkowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 października 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zaliczkowych i momentu powstania prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zaliczkowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą w Polsce w zakresie sprzedaży komisowej/dystrybucji produktów spożywczych z rodzaju przekąsek, takich jak chipsy ziemniaczane, chrupki kukurydziane, paluszki, pieczywo cukiernicze itp., działając w roli komisanta. Spółka jest też odpowiedzialna za promocję tych produktów na lokalnym rynku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00