Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.10.2015, sygn. IPPP3/4512-629/15-2/JŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-629/15-2/JŻ

Zmiany w zakresie mechanizmu odwróconego obciążenia VAT

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa(Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia21 lipca 2015 r. (data wpływu 24 lipca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • pytania nr 1 i 2 jest nieprawidłowe,
  • pytania nr 3 8 jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 lipca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Spółka, będąca czynnym podatnikiem VAT, prowadzi działalność w zakresie dystrybucji sprzętu komputerowego oraz elektronicznego, w tym towarów wymienionych w poz. 28a-28c załącznika nr 11 do ustawy o VAT (dalej określane także jako: Towary), m.in. telefonów komórkowych (w tym smartfonów), komputerów przenośnych, tabletów, konsoli do gier.

  1. Podstawy współpracy Spółki z klientami

Współpraca Spółki z klientem (dalej: Nabywca) odbywa się co do zasady na podstawie:

  1. Ramowej umowy dealerskiej zawartej na czas nieokreślony, kształtującej ogólne warunki współpracy, z której nie wynika zobowiązanie Spółki do dokonywania na rzecz Nabywcy dostaw określonych towarów ani też zobowiązanie Nabywcy do nabycia określonych towarów - tj. na moment zawarcia ramowej umowy dealerskiej nie wiadomo jakie towary, w jakiej ilości i po jakiej cenie zostaną dostarczone Nabywcy (dalej: Umowa ramowa).
  2. Indywidualnych zamówień składanych przez Nabywcę w sytuacji gdy nie ma zawartej Umowy ramowej ani żadnej innej umowy, z której wynikałoby zobowiązanie stron do odpowiednio sprzedaży oraz nabycia określonych towarów.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00