Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.06.2016, sygn. ITPP3/4512-180/16/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-180/16/MD

Zasadność zastosowania (na podstawie art. 41 ust. 9b ustawy) 0% stawki podatku do zaliczki otrzymanej na poczet dostawy eksportowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22 marca 2016 r. (data wpływu 6 kwietnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasadności zastosowania (na podstawie art. 41 ust. 9b ustawy) 0% stawki podatku do zaliczki otrzymanej na poczet dostawy eksportowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 kwietnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasadności zastosowania (na podstawie art. 41 ust. 9b ustawy) 0% stawki podatku do zaliczki otrzymanej na poczet dostawy eksportowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

sp. z o.o. (dalej jako Spółka) zajmuje się produkcją i sprzedażą specjalistycznych wyważarek. Jedynym udziałowcem Spółki jest podmiot zagraniczny NV, którego siedziba zlokalizowana jest w Belgii. Przeważająca sprzedaż Spółki dotyczy rynków zagranicznych a głównymi odbiorcami są kontrahenci z UE jak i spoza.

Produkcja Spółki dotyczy po części produkcji masowej, krótkookresowej (do 1 miesiąca), jak i produkcji jednostkowej, czasochłonnej, tj. specjalistycznych wyważarek produkowanych pod konkretne zamówienie.

Wniosek dotyczy właśnie tych specjalistycznych wyważarek, których proces produkcji jest długotrwały. Rozpoczynając się w dziale konstrukcyjnym (6-8 tygodni), przechodząc przez działy elektryczne i elektroniczne, kończy się montażem przygotowanych podzespołów na hali produkcyjnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00