Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.06.2016, sygn. ILPP3/4512-1-64/16-4/DC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/4512-1-64/16-4/DC

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży testów medycznych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. reprezentowanej przez pełnomocnika radcę prawnego Panią przedstawione we wniosku z dnia 25 lutego 2016 r. (data wpływu 3 marca 2016 r.) uzupełnionym pismem z dnia 18 maja 2016 r. (data wpływu 19 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży testów medycznych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży testów medycznych.

Wniosek uzupełniono w dniu 19 maja 2016 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest podmiotem leczniczym wpisanym do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, prowadzonym przez Urząd Wojewódzki. Wnioskodawca prowadzi medyczne laboratorium diagnostyczne pod nazwą (...) zostało wpisane do ewidencji prowadzonej przez Krajową Radę Diagnostów Laboratoryjnych.

W swoim laboratorium Wnioskodawca wykonuje następujące testy:

  • Test "A" - określa genetyczne ryzyko zachorowania na łuszczycowe zapalenie stawów. Test ten służy diagnostyce schorzenia często występującego u pacjentów chorujących na łuszczycę. Istotnym jest fakt, iż badanie może być wykonane u pacjenta jeszcze przed wystąpieniem objawów chorobowych, co może mieć duże znaczenie dla przebiegu ewentualnego leczenia choroby. Zmiany związane z łuszczycowym zapaleniem stawów są nieodwracalne, więc wczesna diagnoza jest bardzo istotna, Test wykonywany jest na zlecenie lekarza dermatologa, reumatologa lub bezpośrednio pacjenta.
  • Test "B" i "C". Łysienie androgenowe jest wywołanym genetycznie stanem, prowadzącym do trwałej utraty włosów. Test "B" pozwala na wykrycie genetycznego ryzyka u pacjentów, jeszcze przed wystąpieniem objawów, jak też na diagnozę w przypadku pacjentów z już stwierdzonymi objawami choroby. Wcześnie postawiona diagnoza może przyczynić się do ograniczenia skutków łysienia androgenowego. Test "C" określa warunkowaną genetycznie, potencjalną skuteczność leczenia przy wykorzystaniu finasterydu, będącego jednym z najbardziej skutecznych i najczęściej wykorzystywanych leków na łysienie androgenowe. Badanie pozwala stwierdzić czy u pacjenta lek ma szansę zadziałać czy też nie. Jest to informacja o tyle istotna, że stosowanie leku bardzo obciąża organizm pacjenta, a terapia jest długotrwała. Finasteryd jest bowiem lekiem z grupy sterydów, a terapia trwa przeciętnie około 48 tygodni. Test "B" i "C" wykonywany jest na zlecenie lekarza dermatologa, specjalisty trychologa lub nabywany jest przez pacjenta indywidualnie.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00