Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.06.2017, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.47.2017.1.AW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.47.2017.1.AW

Prawo do odliczenia podatku naliczonego lub jego zwrotu w związku z realizacją projektu pn. Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej ().

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 marca 2017 r. (data wpływu 21 marca 2017 r.), uzupełnionym pismem z dnia 22 maja 2017 r. (data wpływu 26 maja 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego lub jego zwrotu w związku z realizacją projektu pn. Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego lub jego zwrotu w związku z realizacją projektu pn. Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej (). Wniosek uzupełniono pismem w dniu 26 maja 2017 r. o doprecyzowanie opisu sprawy, własne stanowisko w sprawie oraz elektroniczny adres ePUAP.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca Gmina planuje realizację projektu pn. Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej (), przy współudziale środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach poddziałania 4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej ZIT, oś priorytetowa IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020.

Beneficjent Wnioskodawca posiada instytucjonalną zdolność do realizacji projektu, co stwierdzono na podstawie jego doświadczenia w realizacji projektów inwestycyjnych, jak również na podstawie sytuacji finansowej.

Głównym celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej obiektu. Przedmiotem projektu jest głęboka modernizacja energetyczna budynku użyteczności publicznej w zasobie Miasta, tj. Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, poprzez: modernizację kotłowni na cele ogrzewania i cwu (kotły kondensacyjne gazowe 3 szt. po 70 kW ze sterowaniem centralnym adaptacyjnym), modernizację instalacji c.o. (instalacja wodna, pompowa, kolektorowa, obiegi grzewcze zasilające grzejniki z zaworami z głowicami termostatycznymi oraz nagrzewnice wodne (46,5 kW) central wentylacyjnych z rekuperatorami (109 kW)), docieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację systemu wentylacji, montaż kolektorów słonecznych o powierzchni 51,788 m.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00