Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.09.2017, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.328.2017.2.MJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.328.2017.2.MJ

Dokumentowanie czynności przenoszenia żywych ryb z jednego przedsiębiorstwa do drugiego na podstawie dowodów wewnętrznych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 czerwca 2017 r. (data wpływu) uzupełnionym pismem z dnia 7 sierpnia 2017 r. (data wpływu 11 sierpnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie dokumentowania czynności przenoszenia żywych ryb z jednego przedsiębiorstwa do drugiego na podstawie dowodów wewnętrznych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie dokumentowania czynności przenoszenia żywych ryb z jednego przedsiębiorstwa do drugiego na podstawie dowodów wewnętrznych.

Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 7 sierpnia 2017 r. w zakresie doprecyzowania opisu sprawy oraz oryginału pełnomocnictwa.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni jest rolnikiem prowadzącym wspólnie wraz z mężem, rodzicami i teściami Gospodarstwo Rybackie. Zgodnie z art. 15 ust. 4 stawy o podatku od towarów i usług Dz. U. z 2016, poz. 710 ze zm. (dalej ustawa) stanowiącym, iż w przypadku osób fizycznych prowadzących gospodarstwo rolne, leśne lub rybackie za podatnika uważa się osobę, która złoży zgłoszenie rejestracyjne o którym mowa w art. 96 ust. 1 ustawy. Wnioskodawczyni złożyła zgłoszenie rejestracyjne stając się tym samym reprezentantem gospodarstwa rolnego, które posługuje się Jej numerem NIP jako czynny podatnik podatku od towarów i usług, począwszy od daty rejestracji, tj. od 29 marca 2013 r. Gospodarstwo Rybackie jest również czynnym podatnikiem VAT.

Wnioskodawczyni ma wraz z mężem od dnia ślubu wspólność majątkową, która nigdy nie ustała, natomiast stawy hodowlane jako nieruchomości na mocy umowy darowizny od rodziców, sporządzonej w formie aktu notarialnego w dniu 30 września 2009 r. są własnością Wnioskodawczyni. Gospodarstwo Rybackie zajmuje się chowem i hodowlą a następnie sprzedażą wyprodukowanych ryb żywych lub patroszonych takich jak jesiotr, karp, pstrąg, sandacz, sum, szczupak. Z tej sprzedaży rozliczany jest podatek należny. Natomiast po stronie podatku naliczonego można wyszczególnić pasze, tlen ciekły, energię elektryczną, koszty dzierżawy urządzeń oraz koszty paliwa do samochodów, którymi rozwożone są ryby.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00