Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.10.2017, sygn. 0111-KDIB1-1.4011.146.2017.1.BS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania otrzymanych dotacji na sfinansowanie kosztów pośrednich oraz powstałej nadwyżki w wyniku poniesienia mniejszych wydatków, w związku z realizacją projektów, o których mowa we wniosku.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 24 sierpnia 2017 r. (data wpływu 29 sierpnia 2017 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania otrzymanych dotacji na sfinansowanie kosztów pośrednich oraz powstałej nadwyżki w wyniku poniesienia mniejszych wydatków, w związku z realizacją projektów, o których mowa we wniosku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 sierpnia 2017 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania otrzymanych dotacji na sfinansowanie kosztów pośrednich oraz powstałej nadwyżki w wyniku poniesienia mniejszych wydatków, w związku z realizacją projektów, o których mowa we wniosku.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawczyni, prowadzi jednoosobowo działalność gospodarczą. Firmę rozlicza na zasadach ogólnych, prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów. W ramach działalności gospodarczej zrealizowała jako Beneficjent - Lider (tj. podmiot, który przewodzi grupie podmiotów realizujących wspólnie projekt w ramach partnerstwa) projekt Recepta na zatrudnienie (dalej Projekt 0) w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego działanie 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Umowa na realizację projektu została zawarta z Wojewódzkim Urzędem Pracy w dniu 7 kwietnia 2014 r. na okres realizacji projektu od 1 kwietnia 2014 r. do 3 marca 2015 r. Jako Beneficjent Partner (tj. podmiot wymieniony we wniosku o dofinansowanie projektu, uczestniczący w realizacji projektu, wnoszący do niego zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne bądź finansowe, realizujący projekt wspólnie z Beneficjentem i ewentualnie innymi podmiotami, na warunkach określonych w umowie partnerskiej) dwa projekty współfinansowane ze środków UE:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00