Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.01.2018, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.500.2017.1.WB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.500.2017.1.WB

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 listopada 2017 r. (data wpływu 13 listopada 2017 r.), uzupełnionego pismem z dnia 4 stycznia 2018 r. (data wpływu 8 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 4 stycznia 2018 r. o własne stanowisko w sprawie oceny prawnej zaistniałego stanu faktycznego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Stowarzyszenie zgodnie z umową o przyznaniu pomocy z dnia 8 sierpnia 2017 r., jako jeden z partnerów zrealizowała międzynarodowy projekt, zrealizowany w ramach poddziałania 19.3. ,,Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania, objętego PROW na lata 2014-2020. W projekcie wzięło udział 11 lokalnych grup działania: w tym jedna z Czech i dziesięć z Polski. Innowacyjnością projektu był nowy sposób wykorzystania lokalnych zasobów społecznych, tj. sposobu zaangażowania przedstawicieli lokalnej społeczności z ponad 90 gmin, w tym przypadku młodzieży (w wieku 12-16 lat) poprzez włączenie ich do życia regionu oraz zainteresowanie ich miejscem, w którym żyją w tym poznania i wykorzystania lokalnych zasobów przyrodniczych, kulturowych, historycznych, turystycznych oraz produktów lokalnych, nauczenie młodych ludzi poszukiwania aktualnych tematów, zdobywania informacji ustnej i pisemnej komunikacji z dorosłymi, nauczenie ich obsługi sprzętu komputerowego i rejestracyjnego, technik prezentacji marketingu, umożliwienie uczestnikom komunikowania się z zagranicznymi partnerami, zdobycia praktyki w porozumieniu się w językach obcych, poznawanie życia w innych regionach i krajach. Ideą projektu było: wzmacnianie dialogu międzykulturowego i międzyetnicznego poprzez budowanie postaw otwartości tolerancji wśród młodych ludzi, włączanie młodzieży z mniejszymi szansami we wspólne inicjatywy; promowanie międzynarodowej współpracy młodzieży z wykorzystaniem nowoczesnych technologii; promowanie zainteresowania młodzieży edukacją ekologiczną i przeciwdziałanie zmianom klimatu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00