Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.10.2019, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.506.2019.3.AJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.506.2019.3.AJ

Prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego od podatku w związku z produkcją sztucznej biżuterii.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 sierpnia 2019 r. (data wpływu), uzupełnionym w dniu 2 października 2019 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 2 października 2019 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca planuje podjęcie działalności w zakresie sprzedaży wykonanej przez siebie ręcznie biżuterii w technice wire wrapping. Z uwagi na niewielki rozmiar działalności na początku będzie to działalność nierejestrowana. Do biżuterii wykorzystywane będą druty miedziane, stalowe, kamienie szlachetne, półszlachetne oraz sztuczne. Metale szlachetne (złoto, srebro) nie będą wykorzystywane. Dodatkowo wykorzystywane będą skórzane rzemienie do wisiorków, łańcuszki miedziane oraz opakowania ozdobne. Sprzedaż będzie odbywała się poprzez ogłoszenia na potralach społecznościowych oraz platformach sprzedażowych (m.in. , ) Zgodnie z klasyfikacją PKD działalność obejmuje grupę 32.12.Z Produkcja wyrobów jubilerskich i podobnych, oraz 32.13.Z Produkcja sztucznej biżuterii i wyrobów podobnych.

W uzupełnieniu wniosku wskazano, że w ramach planowanej działalności gospodarczej Wnioskodawca nie zamierza świadczyć usług jubilerskich. W związku z brakiem definicji usług jubilerskich w ustawie o podatku od towarów i usług, Wnioskodawca opiera się na definicji jubilera, która określa, że jubiler to rzemieślnik wyrabiający przedmioty ze szlachetnych metali i drogich kamieni. Z uwagi na brak wykształcenia w zakresie jubilerstwa oraz niewykorzystywanie w działalności metali szlachetnych oraz kamieni szlachetnych o wartości jubilerskiej, Wnioskodawca nie będzie spełniać definicji jubilera, a co za tym idzie również nie będzie świadczyć usług jubilerskich.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00