Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.08.2020, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.359.2020.1.RR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.359.2020.1.RR

Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 czerwca 2020 r. (data wpływu 24 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 czerwca 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka jest rezydentem podatkowym Niemiec i jest zarejestrowana do celów VAT na terytorium Niemiec. Przedmiotem działalności Spółki na terytorium Niemiec jest działalność handlowa w zakresie okuć do mebli. Spółka odpowiada za sprzedaż okuć kluczowym klientom, tj. głównie klientom produkującym seryjnie oraz specjalizującym się w sprzedaży i drobnym producentom mebli lub stolarki.

W ramach swojej działalności Spółka dokonuje przemieszczenia towarów własnych z terytorium Niemiec do magazynu obcego usytuowanego w Polsce. Z umowy zawartej z właścicielem magazynu (dalej: Kontrahent) wynika, że Kontrahent świadczy na rzecz Spółki usługę udostępnienia centrum dystrybucyjnego (dalej: Centrum) oraz prowadzenia Centrum, w ramach której Kontrahent:

  • przechowuje towary Spółki;
  • obsługuje przyjęcia i wydania;
  • zapewnia jakość;
  • kompletuje i uruchamia zamówienia;
  • zapewnia obsługę informatyczną Centrum.

Na terytorium Polski Spółka:

  • nie posiada filii, przedstawicielstwa, oddziału czy biura;
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00