Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.09.2020, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.443.2020.1.MK1, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.443.2020.1.MK1

Zakwalifikowanie do odpowiedniego źródła przychodów wypłaty odsetek od lokat wyliczonych według różnych stawek procentowych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 czerwca 2020 r. (data wpływu 26 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zakwalifikowania do odpowiedniego źródła przychodów wypłaty odsetek od lokat wyliczonych według różnych stawek procentowych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 czerwca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zakwalifikowania do odpowiedniego źródła przychodów wypłaty odsetek od lokat wyliczonych według różnych stawek procentowych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Bank (Wnioskodawca) jest podmiotem prowadzącym działalność bankową w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. 2019, poz. 2357 ze zm.; dalej: UPB). Bank planuje zwiększyć atrakcyjność swojej oferty depozytowej poprzez wzbogacenie jej o rachunek terminowej lokaty oszczędnościowej, o którym mowa w art. 49 UPB (dalej: rachunek lokaty, lokata) prowadzony na opisanych poniżej zasadach.

Umowa lokaty (w dalszej części określana także jako umowa lokaty z podwójnym oprocentowaniem) będzie przewidywała możliwość uzyskania przez jego posiadacza przychodu w postaci odsetek obliczonych od wartości zdeponowanych na nim środków z uwzględnieniem umownej stawki oprocentowania X (niższej niż Y) lub stawki oprocentowania Y (wyższej, niż X), przy czym obie stawki będą zawsze większe od 0, co oznacza, że klient za zdeponowanie środków pieniężnych i utrzymanie ich na rachunku lokaty do końca wskazanego w umowie terminu, zawsze otrzyma od Banku wynagrodzenie w postaci odsetek.

Dla porządku Wnioskodawca dodaje, iż ilość stawek oprocentowania w ostatecznie wprowadzonej lokacie przez Bank może być różna od zaprezentowanych powyżej dwóch, niemniej jednak zawsze będą przynajmniej dwie umowne stawki oprocentowania, a ponadto każda ze stawek będzie wyższa od 0% i jednocześnie różna od pozostałych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00