Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2020, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.196.2020.1.NK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.196.2020.1.NK

Obowiązek rozpoznania oraz opodatkowania importu usług na terytorium kraju w zawiązku z uiszczaniem Opłat za udział w Wydarzeniach pracowników Wnioskodawcy.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 maja 2020 r. (data wpływu 29 maja 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rozpoznania oraz opodatkowania importu usług na terytorium kraju w zawiązku z uiszczaniem Opłat za udział w Wydarzeniach pracowników Wnioskodawcy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 maja 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rozpoznania oraz opodatkowania importu usług na terytorium kraju w zawiązku z uiszczaniem Opłat za udział w Wydarzeniach pracowników Wnioskodawcy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest bankiem. Bank posiada osobowość prawną oraz jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny (art. 96 ust. 4 ustawy o VAT) i podatnik VAT UE (art. 97 ust. 4 ustawy o VAT).

W wykonaniu swoich zadań Wnioskodawca może współpracować z właściwymi organami RP, jak również z organizacjami międzynarodowymi, zagranicznymi instytucjami bankowymi i finansowymi.

Powyższa współpraca odbywa się również m.in. z bankami centralnymi innych, niż RP, państw członkowskich Unii Europejskiej (UE) oraz () (()), które zgodnie z postanowieniami TUE Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (Dz. U. z 2004 r., z późn. zm.) tworzą wraz z Wnioskodawcą () (()). Zasady, ramy i cele funkcjonowania () określa Protokół do TUE w sprawie Statusu () i (), zgodnie z którym (art. 24) Poza operacjami wynikającymi z ich zadań () i krajowe banki centralne mogą wykonywać inne operacje dla celów swojej infrastruktury administracyjnej lub na rzecz swojego personelu.

Wnioskodawca stał się częścią () w związku z przystąpieniem RP do UE.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00