Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.10.2020, sygn. 0113-KDWPT.4011.102.2020.2.IS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDWPT.4011.102.2020.2.IS

Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym fakt, że przez pewien okres realizacji projektu Spółka będzie finansować Honoraria częściowo ze środków dofinansowania jej działalności w ramach poddziałania 1.1.2 POPW Rozwój startupów w Polsce Wschodniej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, uniemożliwi zastosowanie podwyższonych kosztów pracowniczych, o których mowa w pyt. 1 do tej części kwoty Honorarium, która zostanie zwrócona Spółce w ramach pomocy publicznej?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku złożonym za pośrednictwem platformy ePUAP w dniu 13 lipca 2020 r. (identyfikator poświadczenia: ePUAP ) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków podatkowych płatnika w związku z zastosowaniem 50% kosztów uzyskania przychodów w odniesieniu do honorarium autorskiego sfinansowanego z otrzymanej dotacji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) prowadzi działalność badawczo-rozwojową w zakresie oprogramowania komputerowego. Obecnie Spółka rozwija w roku bieżącym i zamierza w kolejnych latach rozwijać projekt będący rozszerzalną platformą informatyczną, która pozwoli wyeliminować wysokie koszty związane z utrzymywaniem, zabezpieczaniem i wspieraniem systemów IT, służących do zarządzania profilami i danymi osobowymi użytkowników usług i produktów, które oferują klienci Spółki. Wypracowana przez Spółkę technologia ma służyć przedsiębiorcom i instytucjom publicznym, zdejmując z nich konieczność utrzymywania lokalnych systemów zarządzania danymi oraz właścicielom tych danych, osobom fizycznym, poprzez wyeliminowanie zjawiska wycieku danych oraz przywrócenie kontroli nad procesami ich przetwarzania, dzięki dostępowi do bieżącego monitoringu sposobów ich przetwarzania przez podmioty, którym te osoby dane powierzyły. Ponieważ osiągnięcie założonych rezultatów w postaci zaawansowanych funkcjonalności platformy wymaga szerokiej wiedzy z zakresu języków JavaScript, html, css oraz frameworków wysokiego poziomu jak vue. j s. Spółka zatrudni na umowę o pracę wykwalifikowanych inżynierów branży informatycznej (dalej: Pracownicy), posiadających dodatkowo specjalizację w zakresie identyfikacji, uwierzytelniania oraz autoryzacji użytkowników. Wynagrodzenia tych pracowników Spółka zamierza w części sfinansować ze środków przyznanej jej dotacji w ramach poddziałania 1.1.2 POPW Rozwój startupów w Polsce Wschodniej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00