Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rok 2017 poz. 10
Wersja archiwalna od 2018-07-06 do 2021-02-13
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rok 2017 poz. 10
Wersja archiwalna od 2018-07-06 do 2021-02-13
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE NR 10
MINISTRA GOSPODARKI MORSKIEJ I ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ1)

z dnia 15 marca 2017 r.

w sprawie powołania Komitetu do spraw desygnacji

(ostatnia zmiana: DUMGMiŻŚ. z 2018 r., poz. 26)  

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1. 1. Powołuje się Komitet do spraw desygnacji, zwany dalej „Komitetem”, jako organ doradczy dla ministra właściwego do spraw rybołówstwa wykonującego zadania państwa członkowskiego w zakresie desygnacji.

2. [1] W skład Komitetu wchodzą:

1) przewodniczący – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej;

2) trzej przedstawiciele ministra właściwego do spraw finansów publicznych;

3) trzej przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

2a. [2] W posiedzeniach Komitetu uczestniczy, w charakterze obserwatora bez prawa głosu, przedstawiciel ministra właściwego do spraw rozwoju regionalnego.

3. [3] W przypadku, gdy w posiedzeniu Komitetu nie może uczestniczyć przewodniczący Komitetu, pracom Komitetu przewodniczy osoba przez niego wyznaczona.

4. W pracach Komitetu, na zaproszenie przewodniczącego, mogą brać udział, z głosem doradczym, przedstawiciele instytucji niebędących członkami Komitetu, których wiedza i doświadczenie będą przydatne do realizacji zadań Komitetu.

5. Tryb pracy Komitetu określa regulamin przyjmowany przez Komitet w drodze uchwały, zwykłą większością głosów na posiedzeniu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2. Do zadań Komitetu należy w szczególności:

1) [4] przegląd spełnienia przez instytucję zarządzającą, instytucję pośredniczącą oraz instytucję certyfikującą kryteriów desygnacji określonych w Załączniku XIII do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiającego wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 1083/2006 (Dz. Urz. UE L 347 z 20.12.2013, str. 320, z późn. zm.),

2) udzielanie Ministrowi Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, zwanemu dalej „Ministrem”, rekomendacji w zakresie desygnacji, w tym również w odniesieniu do zastrzeżeń wniesionych przez instytucję, której odmówiono desygnacji, zawieszono albo wycofano udzieloną desygnację,

3) opiniowanie planu działań naprawczych

– z uwzględnieniem wyników audytów przeprowadzonych przez instytucję audytową oraz wyników kontroli przeprowadzonych przez upoważnione organy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3. 1. Na podstawie rekomendacji udzielonej Ministrowi przez Komitet, Minister:

1) udziela desygnacji instytucji zarządzającej, instytucji certyfikującej, instytucji pośredniczącej – po potwierdzeniu pozytywną opinią i sprawozdaniem instytucji audytowej;

2) zarządza przeprowadzenie kontroli służących potwierdzeniu spełnienia przez instytucje wymienione w pkt 1 kryteriów desygnacji;

3) zarządza przeprowadzenie kontroli doraźnych – w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że instytucja, o której mowa w pkt 1, nie spełnia kryteriów desygnacji;

4) zawiesza udzieloną desygnację – w przypadku zaprzestania spełniania przez instytucję, o której mowa w pkt 1, kryteriów desygnacji, do czasu wykonania przez tę instytucję działań naprawczych;

5) wycofuje udzieloną desygnację – w przypadku niezrealizowania przez instytucję, o której mowa w pkt 1, działań naprawczych;

6) rozpatruje zastrzeżenia instytucji, której odmówiono udzielenia desygnacji, zawieszono albo wycofano udzieloną desygnację.

2. Udzielenie desygnacji, zawieszenie albo wycofanie udzielonej desygnacji następuje na piśmie.

3. Do czynności wymienionych w § 2 nie mają zastosowania przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 23, z późn. zm.).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4. 1. Instytucja, której zawieszono desygnację, przygotowuje i przedstawia plan wykonania działań naprawczych w terminie określonym przez Ministra.

2. W przypadku wykonania działań naprawczych w wyznaczonym terminie, Minister powiadamia pisemnie instytucję, o której mowa w ust. 1, o cofnięciu zawieszenia desygnacji.

3. Minister niezwłocznie powiadamia Komisję Europejską o każdym przypadku zawieszenia lub wycofania udzielonej desygnacji.

4. [5] Powiadomienie, o którym mowa w ust. 3, nie przerywa rozpatrywania wniosków o płatności okresowe.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5. 1. Instytucja, której odmówiono udzielenia desygnacji, zawieszono albo wycofano udzieloną desygnację może wnieść pisemne zastrzeżenia do Ministra w terminie 7 dni od dnia otrzymania pisemnej informacji o odmowie udzielenia desygnacji, zawieszeniu albo wycofaniu udzielonej desygnacji.

2. Minister, po uzyskaniu rekomendacji Komitetu, rozpatruje zastrzeżenia w terminie 7 dni od dnia ich otrzymania.

3. W przypadku negatywnego rozpatrzenia zastrzeżeń Minister podtrzymuje odmowę udzielenia desygnacji, zawieszenia lub wycofania udzielonej desygnacji.

4. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia zastrzeżeń Minister udziela desygnacji, cofa zawieszenie desygnacji albo przywraca udzieloną desygnację.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

1) Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej kieruje działem administracji rybołówstwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (Dz. U. poz. 1909 i 2091).

[1] § 1 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 lit. a) zarządzenia nr 26 Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 4 lipca 2018 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Komitetu do spraw desygnacji (Dz.U.MGMiŻŚ. poz. 26). Zmiana weszła w życie 6 lipca 2018 r.

[2] § 1 ust. 2a dodany przez § 1 pkt 1 lit. b) zarządzenia nr 26 Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 4 lipca 2018 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Komitetu do spraw desygnacji (Dz.U.MGMiŻŚ. poz. 26). Zmiana weszła w życie 6 lipca 2018 r.

[3] § 1 ust. 3 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 lit. c) zarządzenia nr 26 Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 4 lipca 2018 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Komitetu do spraw desygnacji (Dz.U.MGMiŻŚ. poz. 26). Zmiana weszła w życie 6 lipca 2018 r.

[4] § 2 pkt 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 zarządzenia nr 26 Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 4 lipca 2018 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Komitetu do spraw desygnacji (Dz.U.MGMiŻŚ. poz. 26). Zmiana weszła w życie 6 lipca 2018 r.

[5] § 4 ust. 4 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 3 zarządzenia nr 26 Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 4 lipca 2018 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Komitetu do spraw desygnacji (Dz.U.MGMiŻŚ. poz. 26). Zmiana weszła w życie 6 lipca 2018 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00