Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 9 sierpnia 2016 r., sygn. I SA/Gl 637/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Teresa Randak, Sędziowie WSA Dorota Kozłowska (spr.), Bożena Suleja-Klimczyk, Protokolant st. sekr. sąd. Arkadiusz Kmiotek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 sierpnia 2016 r. sprawy ze skargi A Sp. z o.o. w W. na interpretację Prezydenta Miasta C. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu 1 października 2015 r. do Prezydenta Miasta C. (dalej: organ interpretacyjny) wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej zastosowania przepisów ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz..U. z 2014 r. poz. 849 z późn. zm., dalej: u.p.o.l.), odnoszących się do opodatkowania urządzeń bezdotykowej myjni samochodowej

W wniosku przedstawiony został następujący stan faktyczny.

Spółka B Sp. z o.o. z siedzibą w S. (dalej: wnioskodawca) jest od kwietnia 2011 r. leasingobiorcą urządzeń technicznych bezdotykowej myjni samochodowej trzystanowiskowej C, położonej w C. przy ul. [...]. Właściciel urządzeń - leasingodawca A Sp. z o.o. z siedzibą w W. (dalej: skarżąca) udzieliła wnioskodawcy pełnomocnictwa do występowania przed organami administracji publicznej w sprawach dotyczących zasadności pobierania podatku od nieruchomości od urządzeń myjni.

Myjnia bezdotykowa jest obiektem jednokondygnacyjnym składającym się z trzech stanowisk dla samochodów. Obiekt ten oparty jest na rzucie prostokąta o zwartej bryle otwartej z jednej strony (z drugiej strony w bezpośrednim sąsiedztwie z innym budynkiem), oparty na szkielecie słupów stalowych, składających się z segmentów, przykryty dachem z blachy trapezowej wieńczącym każdy segment. Poszczególne segmenty (stanowiska) do mycia samochodów oddzielone są między sobą przy pomocy banerów odgradzających oraz paneli ze stali nierdzewnej. Konstrukcję nośną stanowi przestrzenny układ słupów i rygli przenoszących obciążenie z dachu i ścian na fundamenty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00