Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 17 stycznia 2017 r., sygn. III SA/Lu 579/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jerzy Marcinowski, Sędziowie Sędzia WSA Grzegorz Grymuza,, Sędzia WSA Robert Hałabis (sprawozdawca), Protokolant Asystent sędziego Dorota Winiarczyk - Ożóg, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 17 stycznia 2017 r. sprawy ze skargi W.Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] lutego 2016 r. nr [...] w przedmiocie określenia kwoty cła podlegającej retrospektywnemu zaksięgowaniu oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] lutego 2016 r. (nr [...]) Dyrektor Izby Celnej utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w B. P. z dnia [...] listopada 2015 r. (nr [...]), w sprawie określenia kwoty cła podlegającej retrospektywnemu zaksięgowaniu z tytułu importu towaru.

W uzasadnieniu swojego rozstrzygnięcia organ odwoławczy przedstawił szczegółowo stan faktyczny sprawy w sposób następujący:

W dniu 13 maja 2013 r. w Oddziale Celnym w M. według elektronicznego zgłoszenia celnego nr [...] zgłoszono do procedury dopuszczenia do obrotu sprowadzony z [...] towar oznaczony jako: oleje i pozostałe produkty destylacji wysokotemperaturowej smoły węglowej; podobne produkty, w których masa składników aromatycznych jest większa niż składników niearomatycznych; pozostałe; oleje surowe; pozostałe - o wartości 64.704,15 USD i wadze 105.210 kg, klasyfikowany do kodu Taric 2707 99 19 00. Do obliczenia kwoty należności celnych zastosowano stawkę celną konwencyjną w wysokości 0%.

Zgodnie z oświadczeniem importera stanowiącym załącznik do zgłoszenia celnego, towar miał być przeznaczony do produkcji oleju opałowego. Przed nadaniem przeznaczenia celnego przedstawiciel strony zawnioskował o zbadanie towaru przez firmę kontrolną - I. R. W. Sp. z o.o. [...], w celu potwierdzenia rodzaju towaru i kodu CN. W związku z tym pobrano stosowne próbki towaru.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00