Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 7 listopada 2019 r., sygn. I SA/Rz 609/19

Podatek dochodowy od osób prawnych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S.WSA Grzegorz Panek, Sędzia WSA Małgorzata Niedobylska, Asesor WSA Jacek Boratyn /spr./, Protokolant ref. Sabina Długosz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 7 listopada 2019 r. sprawy ze skargi "A." Spółka z o.o. z siedzibą w P. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] czerwca 2019 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych 1) uchyla interpretację w zaskarżonej części, 2) zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz skarżącej "A." Spółka z o.o. z siedzibą w P. kwotę 697 (sześćset dziewięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, interpretacją indywidualną z [...] czerwca 2019 r., nr [...], uznał za częściowo nieprawidłowe stanowisko A. sp. z o.o., z siedzibą w [...] - zwanej dalej skarżącą lub spółką, w przedmiocie interpretacji przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych, dotyczących możliwości skorzystania z ulgi na prace badawczo rozwojowe.

Skarżąca, będąca polskim rezydentem, w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 865 z późn. zm., zwanej dalej ustawą o CIT) prowadzi działalność w zakresie wytwarzania suplementów diety oraz innych wyrobów farmaceutycznych. W związku z tym podejmuje działania w zakresie opracowywania receptur nowych produktów, wprowadzania niezbędnych modyfikacji i udoskonalania istniejących receptur, oceny przydatności bieżących surowców oraz ich zastępników, opracowywania technologii wytwarzania nowych postaci farmaceutycznych, a także modyfikowania i optymalizowania procesów wytwarzania wraz z procesem komercyjnego wdrażania na wydziale półtechniki oraz dziale produkcji.

Skarżąca, podejmując opisane wyżej działania, prowadzi działalność badawczo-rozwojową, w rozumieniu art. 4 a ustawy o CIT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00