Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 29 września 2021 r., sygn. III SA/Wa 667/21

Podatek akcyzowy

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Anna Zaorska, Sędziowie sędzia WSA Katarzyna Owsiak, asesor WSA Konrad Aromiński (sprawozdawca), , po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 29 września 2021 r. sprawy ze skargi F. sp. z o.o. z siedzibą w G. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z dnia [...] grudnia 2020 r. nr [...] w przedmiocie wiążącej informacji akcyzowej oddala skargę

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi złożonej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie przez spółkę pod firmą F. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w G. (dalej: "F.", "Spółka", "Wnioskodawca", "Strona", "Skarżąca") jest decyzja Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. (dalej: "DIAS", "organ odwoławczy") z dnia [...] grudnia 2020 r., utrzymująca w mocy decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej we W. (dalej: "DIAS we W.", "organ I inst.") z dnia [...] sierpnia 2020 r. w przedmiocie wiążącej informacji akcyzowej (dalej: "WIA").

Zaskarżona decyzja została wydana w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych sprawy.

W dniu 20 kwietnia 2020 r. do DIAS we W. wpłynął wniosek Spółki o wydanie wiążącej informacji akcyzowej dla produktu w postaci aromatu zawierającego glikol lub glicerynę, w różnych wariantach zapachowych i smakowych.

Z informacji zawartych w powołanym wyżej wniosku wynika, że Spółka produkuje m.in. kilka wariantów aromatu (m.in. smak i zapach arbuza, mango, wiśni, truskawki, tytoniu, który nie zawiera w swoim składzie tytoniu), różniących się od siebie użytymi do produkcji składnikami oraz ich proporcjami. Aromat składa się w szczególności z jednego lub więcej subaromatów oraz glikolu lub gliceryny, bądź zawiera zarówno glikol i glicerynę w różnych proporcjach. Produkowany aromat wykorzystywany jest do produkcji płynu do papierosów elektronicznych lub sprzedawany jako oddzielny produkt.

Pismem z dnia 2 czerwca 2020 r. DIAS we W. wezwał Wnioskodawcę do uzupełnienia złożonego wniosku przez podanie dokładnego składu (do 100%) oraz wskazanie przeznaczenia, które jest istotne w przypadku wyrobów akcyzowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00