Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
wróć do listy [772 z 1338]

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 18 marca 2024 r., sygn. I SA/Kr 57/24

|Sygn. akt I SA/Kr 57/24 | [pic] W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 18 marca 2024 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Bogusław Wolas, Sędziowie: WSA Piotr Głowacki, WSA Inga Gołowska (spr.), Protokolant: Sekretarz sądowy Maksymilian Krzanowski, , po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 marca 2024 r., sprawy ze skargi D. Sp. z o.o. w K. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 8 listopada 2023 r. nr 0112-KDIL1-2.4012.357.2023.2.DS w przedmiocie podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną; II. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz strony skarżącej kwotę 697 zł (słownie: sześćset dziewięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

D. Sp. z o.o. (dalej: Spółka, Wnioskodawca, Skarżąca) zwróciła się z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej:

zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2023r., poz. 1570 ze zm.- u.p.t.u.) usług opisanych w stanie faktycznym polegających na przechowywaniu materiału biologicznego w ramach bankowania publicznego i prywatnego (pytanie oznaczone we wniosku nr 1),

zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 u.p.t.u., usług opisanych w zdarzeniu przyszłych polegających na przechowywaniu materiału biologicznego w ramach bankowania publicznego, prywatnego oraz hybrydowego (pytanie oznaczone we wniosku nr 2).

Spółka przedstawiła we wniosku następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Spółka jest podmiotem leczniczym w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 991 ze zm.) i prowadzi działalność leczniczą między innymi w zakresie przechowywania materiału biologicznego w warunkach ochronnych, niezależnie od formy. Materiał biologiczny przechowywany przez Spółkę może pochodzić przykładowo z: tkanek ludzkiego popłodu, tj. sznura pępowinowego, łożyska i błon płodowych; tkanki tłuszczowej i komórek izolowanych z tkanki tłuszczowej; krwi obwodowej, krwi pępowinowej, krwi łożyskowej, szpiku (dalej nazywanych łącznie: "materiał biologiczny" lub "materiał"). Katalog jest otwarty, przykładowy, bowiem z uwagi na szybki rozwój medycyny transplantacyjnej oraz technologii przechowywania materiału biologicznego, który zapewnia i będzie mógł zapewnić przechowywanie i przeszczepianie kolejnych rodzajów tkanek, komórek czy narządów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00